bencuska
bencuska
Men
 
San Andreas
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Szmll
Induls: 2006-05-24
 
Mindenki szavazzon
Mit ne tegyek az oldalra?

Tokio Hotel
Green Day
Gyzike
Kocsik
Sznszek
Asztrolgia
Ezoterikus dolgok
Mindent tegyek r amit tudok
Szavazs llsa
Lezrt szavazsok
 
G-mail belps
Felhasznlnv:
Jelsz:
  SgSg

j postafik regisztrcija
 
The Sims kdok
 
Httrzene
Predictable-Good Charlotte

Music by "Everything..."
 
Zene
 
Google keres
P
N
T
E
K
1
5
S
Z
E
P
T
E
M
B
E
R
2
0
0
6
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Google

 
Nektek kszlt
 
Masszzs

A „masszzs”

 

Kezelsi mdszernk, egy olyan komplex, izletkimozgat s energetikai ele

Clja a test statikai,meket egyarnt tartalmaz egsztest gyrs, melynek clja a test harmnikus mkdsnek megrzse, ill. helyrelltsa.

  energetikai, izomzati egyenslynak elvltozsainak kezelse, a kezel gyakorlati s empatikus lehetsgei szerint az elvltozsok okainak feltrsa, a test ngygyt erinek aktivizlsa.

 

A kezelsek zsiai masszzstechnikk s energetikai gygyt mdszerek tvzsvel alkotnak egysget. F alkot elemei a Saionji Masayuki prof. ltal megalkotott Yumeiho masszzs, a tibeti Satva Marga masszzs, a Prnanadi energetikai gygymd, thai masszzselemek s 12 v kezelsi tapasztalatai.

 

Alkalmazsi terlete igen szleskr, tekintve hogy ezeket a technikkat eredetileg a szerzetesek, harcmvszek, (a kett gyakran egy) testi-lelki teljestkpessgnek fokozsra  hasznltk. Ma mr az eredeti funkci mellett, mozgsszervi s nem ritkn belszervi problmk kezelsben s gygytsban segt. Br a keleti gygymdok a harcmvszetekhez hasonlan hagyomnyrzek s ktttek a technikk, a gyakorlat azt mutatja hogy a kzs trl eredeztethet mdszerek tvzse nem hiba; s hasonlan egy sokoldalan kpzett harcmvszhez, aki tbb stlusban is jrtas, egy terapeuta is sikeresebben kezel, „harcol” ha szlesebb az eszkztra, ltsmdja, tudsa.

 

A Test

 

Az emberi test aszimmetrikus, s az eurpai orvosls ezt az llapotot gyakran termszetesnek tekinti, mivel mindenki ilyen. Azonban az aszimmetria mrtke nem mindegy s az egyenslyra val trekvs egyben trekvs az egszsgesebb mkds fel. Termszetesen abszolt szimmetria nem ltezik, ez amolyan idealizlt llapot, mint a tkletes egszsg, mgis meghatroz pontja a test mkdsnek. Tbb szempontbl is vizsglhat egy-egy kialakult panasz, problma (lehetsg szerint nem hasznlom a betegsg szt) mint pl. statikai-izomzati szemszgbl, energetikai-mlyllektani szemszgbl, s ok-okozat oldalrl is. Persze ezek egymstl sem klnthetek el lesen.

 

Statika-izomzat

 

Helytelenl hasznljuk s tlterheljk a testnk klnbz rszeit, pontjait s ha ezt tartsan tesszk, a test jelzst kld. Tbbnyire fjdalmasat, majd ha a jelzseit nem vesszk figyelembe ersebben „jelez” s kzben a tlterhelsnek ideltti elhasznlds, kops, fjdalmas izomtlmkds az eredmnye.

Az ember mozgsszervi rendszere egy olyan jl „megtervezett” egysg, mely nagyon hossz ideig szolglhat bennnket problmamentesen, ha helyesen hasznljuk. (Akr egy aut, melyet rendszeresen szervizelnek, ellenriznek s megfelelen zemeltetnek.)

   Kt f rszbl ll: a vzrendszerbl, mint statikai egysg, s az izomrendszerbl, mint mozgat egysg. Ha a statikai egysg egyenslyban van, vagyis az izletek egymshoz viszonytott helyzete j, mozgstartomnyuk megrztt, akkor mint egy jl felptett hz, tartja, hordozza a testet, vdi a belsszerveket, megfelelen elnyeli, elvezeti a testet r krost statikai behatsokat, (pl. ugrsok, rzkdsok, tkzsek, stb.) A mozgats az izmok feladata.  Amennyiben tartsan a termszetestl nagyban eltr testhelyzetben tartzkodunk, ahol ez a tmaszt, tart rendszer nem tud hatkonyan mkdni, ott az izomzatnak kell bekapcsoldnia s besegtenie  az adott testhelyzet fenntartshoz, s ha ez nem jr egytt elmozdulssal s tarts, az izom „tlmkdik”, elfrad, feszes, grcss s fjdalmas lesz.

A megvltozott statikai-dinamikai helyzetben az izomzatban is vltozsok zajlanak. A keletkezett statikai hibkat az izomzatnak kell kompenzlnia: bizonyos izomcsoportok tlmkdnek, msok ppen kevsb, s lesznek olyanok –fleg a gerinc mellett- melyek tlnylnak. Dnten azonban mgis a tlmkds a jellemz, ennek sszes kvetkezmnyvel. A folyamatosan tlmkd izom egyre feszesebb, ktttebb, merevebb lesz. N a szvetkzi nyoms, a kerings a kapillris erekben romlik. Ez hatkonysgbeli romlshoz, kifradshoz vezet ,mivel az izomnak nincs lehetsge az elernyedshez, pihenshez. Megjelennek az els panaszok, mgpedig izomfjdalom vagy merevsgrzet kpben. A tapasztalatok alapjn mondhat, hogy a mozgsszervi panaszok tbbsgben -nhny kivteltl eltekintve - a fjdalmat fkpp a tlmkd izmok okozzk.    A htkznapi s csaknem npbetegsg-szer derk vagy htfjs az esetek tlnyom tbbsgben a tlterhelt izmok fjdalma. Ezek mly, tompa fjdalmak, korltozzk a mozgst.

     Az izmok feszessgnek jelents szerepe van az n. izleti blokkok kialakulsban. A feszes izom, mivel a kt vgpontja kztti szakasz lervidl, az ltala thidalt, mozgatott izletben, feszt, szort hatst vlt ki, s mint egy tl szorosra hzott csavar a gpek mozg alkatrszeinl, az izlet mozgsterjedelmt szkti. Ez minden izlet esetben problmt jelent, hisz nem csak a mozgs szkl be, hanem a „tervezettnl” nagyobb egymshoz prselds az izleti vgekben, a porcok id eltti elhasznldst is okozza. A szoros, feszes izletek fjdalmasan mozdulnak s mivel ilyenkor mg sztnsen kmljk is, a mg kevesebb mozgats tovbbi beszklst eredmnyez. Mondhatnnk, mirt baj ez, elg nekem a kevesebb mozgsterjedelem is. Azonban ha egy izlet nem mozog, nem termeldik elg izleti folyadk, kenanyag a mozgshoz s mivel az izleti porcok is ebbl vesznek fel tpanyagot, folyadkot, ettl fgg a rugalmassguk. A rugalmassg cskken, kemnyedik a porcfelszn, n a rjuk hat nyoms s kopnak a porcok.

 Mgis vannak kiemelt helyek, ahol a mozgs beszklsbl komolyabb problmk is lehetnek annl, mint hogy nem tudunk sprgzni, vagy nyakunkba tenni a lbunkat.

 

 

    Ilyen hely a gerinc. Mivel a statikai hibkat izommunkval kell kompenzlni - a gerinc menti mly izomzat bizonyos szakaszai tlmkdnek, merevv vlnak - ezen gerincszakasz  mozgsai korltozott, majd esetleg lehetetlenn vlnak. A csigolyk kztti finommozgsok kivihetetlenek lesznek, blokkoldik az adott terlet. Mirt is jelent ez nagyobb problmt?

    A gerincnk, ha oldalirnybl nzzk, nem egyenes s nem is kell annak lennie. Nyakunknl homorulat, hti szakaszon domborulat, a derekunknl ismt egy homorulat, vagyis a hrom v egy  „S” alakot alkot, s ez mint egy rug mkdik. Alakjnl fogva idelisan elnyeli ez a termszetes rug a terhelsekbl szrmaz erbehatsokat; jrs, sportols, egyb htkznapi tevkenysgbl szrmaz fizikai terhelseket. Illetve elnyeln, ha tudna gy mkdni, s mint egy „gyngysor”, csigolynknt mozdulni.  Sajnos az esetek tbbsgben nem tud, mivel a blokkoldott, vagy tbb-kevsb beszklt mozgsplyk nem tudnak ebben a munkban rszt venni. Ez pedig azrt okoz gondot, mert a „munka” ugyanannyi, de a munks kevesebb. A kimaradk szerept a tbbieknek kell bevllalni, s ezek kzl is az els, mozdulni, dolgozni tudra hrul a legnagyobb feladat, az adott esetben a mechanikai tbbletterhels. A csigolyk kztt n. porckorongok biztostjk a rugalmas sszekttetst, segtik a rugzst, s gy a tbblet munka is ket rinti. A nagyobb nyrerk, melyek ilyenkor hatnak rjuk, a korai elhasznldsukhoz vezetnek, porckorong kopshoz, gerinc srvhez. Persze ez mr egy hosszabb folyamat kvetkezmnye s tartsan fennll tlterheltsg eredmnye, de belthat, nem ritka jelensg. A test statikai egyenslynak helyrelltsval a folyamat lelassthat, megllthat, st mivel a kivlt okokat, a tlterhelst fenntart blokkokat is tudjuk oldani masszzskezelssel, helyrehozhat. Ugyanis a porckorong deformitsok okozta panaszok abbl addnak, hogy a gerincbl kilp idegekre ezek az elvltozsok kellemetlen nyomst gyakorolnak s irritcit keltenek. A deformitst fenntart statikai tlterhels megszntetsvel az okot szntetjk meg s megsznik a fjdalom, a „problma”.

Ennyire egyszer lenne? Elg a gerinc mly izmait egy megfelel technika segtsgvel fellaztani, jra mozgkonny, szabadd tenni a csigolyk kztti mozgst s ksz? Sajnos nem, ugyanis ahogy mr sz volt rla a test egy komplex rendszer s minden hatssal van mindenre. A gerinc helyes statikai llapott akkor knny fenntartani, ha az alap, amelyen „nyugszik”, vagyis ht, mozog, rendben van. Ennek a terletnek megfelelen al kell tmasztania a gerincet minden esetben, s egyforma arnyban kell kzvetteni a test slyt a lbak fel, vagyis kzel 50-50% arnyban. Ez a terlet a medence-v, csp.

 

 

A medence s a keresztcsont kiemelt szerepet jtszik a statikai egyensly fenntartsban, de a hibs testtartsok kialakulsban is. Elg egy lbsrls, ami hosszabb ideig „sntiklsra” knyszert, megbontva ezzel az 50-50%-os egyenslyt, a medence elbillen gy, hogy kikmlhessk a srlt rszt. Azonban mr ezzel az elbillenssel megvltozik a gerincet altmaszt alap helyzete s a gerinc is alkalmazkodik. Ideiglenesen gy kompenzl, hogy a terhels tovbbra is a test slykzppontjra essen, vagyis a keresztcsontra. A gond csak ott kezddik, hogy az emberek nagyobb rsze mozgsszegny vagy egyoldal mozgsterhelst biztost letmdot folytat, s gy kevs r az esly, hogy az egyenslyi helyzet elbillenst okoz srls gygyultval a helyes terhelsi arny vissza ll. Ahhoz az egsz testre hat, minden tlterhelt izmot kinyjt, minden passzv izmot jra munkra fog, az izletek teljes rendszert tmozgat gyakorlatokra, gygytornra, ezt segt mozgstancsadsra, komplex, ezt a feladatot elltni tud masszzs ill. egyb terpis kezelsre volna szksg.

 

Az eddigiek fnyben taln rthet, mirt fontos egy olyan komplex, mly, egsztest-gyrs, amely jra kpes felszabadtani a blokkolt izletek mozgst, kpes megszntetni a fjdalmas izom feszlseket s vissza tudja adni a  mozgs rmt, segtve ezzel a bels harmnia megtallst is.

 

A Prof. Masayuki ltal megalkotott Yumeiho masszzsrendszernek az alapjt is a csp- keresztcsonti, (sacroiliacalis) „SI” izlet elmozdulsaibl szrmaztatott egyensly eltoldsok vizsglata s az ebbl add statikai eltrsek kezelse kpzi.

Nagyon hatkony mdszer, br sok esetben nem elegend magyarzat az SI izlet elmozdulsra a mozgsszegny let, vagy a tarts hibs terhels.

 

Ezen a ponton kapcsoldik be a rendszerbe az emberi test energetikja, a klnbz, bennnket r stresszek hatsa az izomzatunkra. Igen. Az izmok reaglnak a bennnket r lelki, rzelmi, behatsokra.

 

Mikpp is mkdik ez pontosabban? Azt mr mindenki megtapasztalta lete sorn, hogy a lelkillapot vltozsai, fizikai elvltozsokat hoznak ltre a testben. Ha hirtelen megijednk valamitl sszerndulunk, ha szorongunk grcsbe rndul a gyomrunk, behzzuk a nyakunk, stb. Amikor valami megnyugtat trtnik velnk, felshajtunk, s ahogy a jgalgzseknl is trtnik, a kiraml levegvel a feszltsgeink is tvoznak. Egy megnyugtat krnyezetben el tudunk egszen mlyen lazulni, jl esik nyjtzkodni.

Ha az llatvilgban keresnk pldt erre, elg ha felidzzk magunkban a szavannk finak rnykban kinyjtzva pihen nagymacskkat, majd ugyanezen llatok pattansig feszlt izmait, mikzben ugrsra kszlnek a vadszat sorn

 

Az ember abban klnbzik legjobban, hogy emlkeiben, tudatalattijban folyamatosan „ugrsra ksz” llapotban van. gy rzi, erre knyszerti az let, meg akar felelni a vlt vagy vals elvrsoknak, folyamatosan jelen vannak gondolataiban a mikroflelmek a sikertelensgtl, a kudarctl. Az emberi test izmai eltroljk a stressz helyzetekbl add feszltsgeket, melyek addhatnak az elzekbl s mg sok msbl. Emlkeznk, s flnk. Ez fleg a meglt, de fel nem dolgozott bels feszltsget okoz lethelyzetekre igaz. Sokszor elg felidzni magunkban egy az letnk sorn bennnket rt kellemetlen rzst, csaldst, dht, vagy akr tehetetlensget egy lethelyzetben, s mris hasonl rzsek bortanak el bennnket, mint akkor. Ez fleg akkor van gy, ha nem dolgoztuk fel valban az akkori esemnyeket, nem rtkeltk t azta sem az akkor trtnteket, hanem a tudatalattinkba sprtk, szmztk, ahelyett hogy „dolgoztunk” volna vele, megrtve esetleg a helyzet mirtjt. Persze ez nem knny, fleg ha mr sok ilyen „emlk” van eltrolva s automatikusan a megszokott mdon reaglunk, jra hibsan. A tudatalattinkba sprt dolgokat, mivel nem akarunk velk szembeslni, a htunk mg kldjk s ott is troljuk el. A ht izmaiban. Nem vletlenek azok a npies nyelvi fordulatok, amik ezt idzik: „meghajlott az let slya alatt…”, „gondot cipel a vlln…”, s mg sorolhatnnk.

 

Ezek a mikrofeszltsgek, stresszek, szorongsok, lassan-lassan felhalmozdva, ugyanolyan tarts izomtnus fokozst eredmnyeznek, mint a korbban trgyalt statikai terhelsek. Ha a kett egyszerre van jelen, mrpedig ez nem ritka, mg gyorsabban kialakul fjdalmakra szmthatunk.

 

 

Ezekre a megfigyelsekre, tapasztalatokra alapozva igyekszik sok keleti technika segteni abban, hogy az ember tudatossgt fejlesztve meg tudjon szabadulni a felhalmozott feszltsgeitl, felismerve azok mkdsi termszett, jabbakat egyre kevsb begyjtve, s hogy egyre knnyebb llekkel tudjon lni. Ilyenek pl. a yoga, tai chi, chi-gong, a meditcik klnbz fajti s az nismereti „trningek”.

 

Kezelseink is ezeket a folyamatokat segteni. Minl tapasztaltabb s sokoldalbb a terapeuta, annl hatkonyabb a kezels, mert annl kzelebb tud kerlni a problmk forrshoz. Persze nem kell minden fjdalom mgtt azonnal mly lelki okokat kutatni, hisz elg pr rt rasztal mellett tlteni egy knyelmetlen testhelyzetben s kapjuk az els „jelzst”. Igaz a koncentrls, figyelemsszpontosts itt is mg olaj a tzre.

 

sszefoglalhatjuk az elzekben felsoroltakat gy, hogy nem csak a kialakult problmt kell szrevenni s kezelni, hanem az EMBERT is.

 

Ezekkel az alapelvekkel, ismeretekkel felvrtezve nagymrtkben megnhet kezelseink tudatossga, hatkonysga.  

 
Kpek
 
Itt van a pontos id
 
Naptr
2025. Mjus
HKSCPSV
28
29
30
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01
<<   >>
 
Cheat
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
Hrlevl
E-mail cm:

Feliratkozs
Leiratkozs
SgSg
 

A PlayStation 3 átmeneti fiaskója után a PlayStation 4 ismét sikersztori volt. Ha kíváncsi vagy a történetére, katt ide!    *****    A Bakuten!! az egyik leginkább alulértékelt sportanime. Egyedi, mégis csodálatos alkotásról van szó. Itt olvashatsz róla    *****    A PlayStation 3-ra jelentõsen felborultak az erõviszonyok a konzolpiacon. Ha érdekel a PS3 története, akkor kattints ide    *****    Új mese a Mesetárban! Téged is vár, gyere bátran! Mese, mese, meskete - ha nem hiszed, nézz bele!    *****    Az Anya, ha mûvész - Beszélgetés Hernádi Judittal és lányával, Tarján Zsófival - 2025.05.08-án 18:00 -Corinthia Budapest    *****    &#10024; Egy receptes gyûjtemény, ahol a lélek is helyet kapott &#8211; ismerd meg a &#8222;Megóvlak&#8221; címû írást!    *****    Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG